Ogłoszenie

UWAGA! przenieśliśmy się na Facebook, szukaj nas na http://www.facebook.com/MotoLipno

#1 2008-12-26 14:57:51

100P

ELITE

Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 2171
Pojazd: Citroen C3 PICASSO 1.6VTi

PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Nawiązując do rozmowy z Groszkiem postanowiłem stwozyć nowy watek, dotyczący wypowiedzi nt. przepisów prawa vs. motoryzacja no i tak zrodziła się pierwsza sprawa, którą warto poruszyć:

1. Gdy kończy się ubezpieczenie i chcemy wypowiedzieć umowę:


pamiętajcie, że gdy kończy się wam umowa o ubezpieczenie i chcecie np. zmienić ubezpieczyciela to żeby ja wypowiedzieć- musicie zrobić to najpóźniej w przeddzień terminu końca umowy. czyli jak umowa kończy się 30stego to ostatnim dniem do wypowiedzenia jest 29 inaczej nikt nie ma prawnych podstaw przyjąć wam wypowiedzenie a sama umowa jest z automatu na kolejny rok przedłużana- od czego nie ma odwołania bo tak stanowi ustawa można takie wypowiedzenie przesłać listownie ale wtedy istnieje sytucja, że nie mamy potwierdzenia, że dotarło, co często jest wykożystywane przez cwane firmy ubezpieczeniowe albo przecież może dojść do firmy ubezpieczeniowej za późno i takie wypowiedzenie nie skutkuje. najlepiej osobiście dostarczyć do siedziby ubezpieczyciela w przykładowym dniu- 29tym i żądać od nich poświadczenia wpłynięcia takiego wypowiedzenia. Musza oni takie coś wydać i nie robia żadnej łaski. wtedy taka firma ubezp. nie będzie was mogła "okantować" bo i tak się u Nas w mieście zdarzało, że chcieli na chama zatrzymać u siebie ubezpieczających, którzy maja prawo byc głupi i nie znać przepisów

Ostatnio edytowany przez 100P (2008-12-27 10:00:00)


http://images44.fotosik.pl/647/6630c9e5f3bdeebc.jpg
BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..........................

Offline

 

#2 2008-12-26 16:43:41

Groszek

ELITE

3373209
Skąd: Łódź/Lipno
Zarejestrowany: 2007-07-17
Posty: 2007
Pojazd: Opel Vectra
WWW

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

jeszcze 100p nawiazujac do twojej wypowiedzi - potwierdzeniem jest ksero kopia wypowiedzenia umowy podpisana i podbita przez ubezpieczyciela i jak sprzedajesz samochod to mozesz nawet ostatniego dnia wypowiedziec ta umowe bo ja tak robilem tj konczy sie 30 to 30 mozesz wypowiedziec ale tylko w pzypadku nabycia samochodu a jak jestes osoba ktora sprzedaje samochod musisz w terminie 14 dni od daty sprzedazy poinformowac o takim fakcie ubezpieczyciela.To w kwesti dodania kilku info

Offline

 

#3 2008-12-26 17:08:20

Bialy

http://www.wizner.neostrada.pl/rangi/rank2.gif

Skąd: mam wiedzieć??;) >LIPNO<
Zarejestrowany: 2007-07-30
Posty: 99

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Ciekawy temat. Ostatnio miałem okazję wypowiadać właśnie umowę ubezpieczycielowi ponieważ musiałem go zmienić Jak policzyli mi zwyżki za wiek to bym poszedł z torbami a tak inny ubezpieczyciel policzył mi wszystkie zniżki jakie mam nie dokładając zwyżki tylko dlatego, że od teraz będę ich klientem a nie konkurencji. Oczywiście sprawa tyczy się ubezpieczenia OC. Pamiętajcie o tym, że przy OC warto negocjować z firmami ubezpieczeniowymi a zaoszczędzoną kasę odkładać na mody w aucie


Gdyby Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.

Offline

 

#4 2008-12-26 18:16:12

100P

ELITE

Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 2171
Pojazd: Citroen C3 PICASSO 1.6VTi

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Bialy napisał:

Pamiętajcie o tym, że przy OC warto negocjować z firmami ubezpieczeniowymi

z firmami ubezpieczeniowymi nic poza tym co mogą dać nie wynegocjujecie a agenci nie mogą robić samowoliki. ich tez obowiązują przepisy wewnętrzne i przepisy prawa, których nie mogą naginać. nie wierzcie reklamom- LINK..... czy tam innego ubezpieczyciela, że agent ma niewiadomo jaka prowizje bo tak nie jest. agent od ubezpieczenia dostaje jakiś tam mały procent od ubezpieczenia i nie sa to jakies niewiadomo jakie stawki. sa to złotówki od kulkuset złoty. jedynie ilości ubezpieczonych rzeczy robi swoje. także trzeba zrobic kilkaset ubezpieczeń żeby mieć kaske.

Ostatnio edytowany przez 100P (2008-12-26 18:17:27)


http://images44.fotosik.pl/647/6630c9e5f3bdeebc.jpg
BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..........................

Offline

 

#5 2008-12-26 18:19:41

MAZAN

ELITE

577707
Skąd: Lipno
Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 1205
Pojazd: VW Bora 2.0

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

no powiem ci 100p że dobry temat wybrałeś bo nie wszyscy o tym wiedzą u mnie ojciec naprzykład nie wiedział i w temn dzien cvo mu się kączyła umowa chciał wypowiedzieć się ale nie dało się.

Offline

 

#6 2008-12-26 18:21:44

Groszek

ELITE

3373209
Skąd: Łódź/Lipno
Zarejestrowany: 2007-07-17
Posty: 2007
Pojazd: Opel Vectra
WWW

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

A pozatym jedna firma taka jak PZU ma 50 % zwyzki natomiast druga ma 20% mi brakowalo 3 miesiecy do wieku i wlepili mi zwyzke i tak w pzu wycenili mi na 2500 tys  natomiast compensa ktora okazala sie najtanza wycenila tylko na 1200 zloty

Offline

 

#7 2008-12-26 22:10:51

 Martin

ELITE

4116497
Skąd: CLI
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 4311
Pojazd: Renault Clio Sport III

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

A ja wam powiem ze OC to  gdzie się je ma nie  jest najważne bo to nie my będziemy mieli problem tylko ten kto z nas będzie sciagał natomiast AC to juz trzeba wybrac w PZU Warta innych nie polecam bo ze szkoły wiem a mam taki wykład jak ubezpieczenia i  tak nam sam wykładowaca mówił, jeszcze powiem wam jedną ciekawostkie gdy będziecie mieli stłuczkie z obcokrajowcem i nawet w obecnosci policji sie cala sprawa rozegra to musicie sami zadbac o wszelkie dane OC poniewaz Polskie przepisy nie zezwalaja Policjantowi sprawdzać OC obcokrajowców i później zostaje się nalodzie a z samego imienia i nazwiska to nic sie nie osiagnie poniewaz wchodzi nam ochrona danych osobowym, dokładnie z przepisu wynika ze Polcja w krajach UE nie moze zatrzymac auta do kontroli aby sprawdzić polise OC a wielu policjantów zle to interpretuje i wogóle nie prosza o OC takze pamietajcie aby poprosic o OC i spisac w przypadku stłuczki z kims z UE.

Ostatnio edytowany przez Martin (2008-12-26 22:19:09)

Offline

 

#8 2008-12-27 10:14:45

100P

ELITE

Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 2171
Pojazd: Citroen C3 PICASSO 1.6VTi

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Martin.  wypaczasz wszystko, a ktoś w to jeszcze uwierzy jak się pojedzie  do takich Niemczech, zrobi szkodę, to co, puszczają nas wolno?      tak samo jest u nas, a Polska nie jest 100 lat za murzynami W ubezpieczeniach przyjęta jest zasada domniemania, że jeśli samochód ma tablice rej. to jest ubezpieczony. I policjant ma prawo spojrzeć i spisac polise. ma prawo nałozyć mandat. nie może jedynie punktów karnych stosować w stosunku do obcokrajowca Jest to zasada przyjęta w całej UE, której jesteśmy członkiem Wykładowca mówił ale nie powiedział wszystkiego, nie powiedział jakie są realia,a może nie chciał powiedzieć  PZU i Warta wypłacają odszkodowania zarówno z OC jak i AC nieterminowo. także lepiej nie mieć stłuczki z ich autem. Jest też inna firma ubezpieczeniowa o której nie wspomnę związana z PP która swoją siedzibę ma w SOPOCIE i niejednokrotnie odsyłali samochody na oględziny w związku ze stłuczką (na lawecie) do SOPOTU nawet gdy nie jest się sprawcą

Ot, dowód na obowiązywanie naszych polis poza naszymi granicami, a co za tym idzie, polis obcokrajowców, poza granicami ich krajów skan fragmentu polisy :

http://images31.fotosik.pl/425/a84d17cc8aa97aa3m.jpg

2. Na wypłacenie kaski z OC i AC firmy ubezpieczeniowe mają termin 30 dni od dnia zgłoszenia szkody. Jest to termin zawity przewidziany ustawą

Ostatnio edytowany przez 100P (2008-12-27 11:14:05)


http://images44.fotosik.pl/647/6630c9e5f3bdeebc.jpg
BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..........................

Offline

 

#9 2008-12-27 11:47:18

 Martin

ELITE

4116497
Skąd: CLI
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 4311
Pojazd: Renault Clio Sport III

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Widocznie gosc który ma Doktora wie mniej od ciebie ktory robi dopiero licencjat, ale sie z toba nie zgodze z naklejkami masz racje ale polisy ci nie sprawdzaja, a najwidoczniej nie zrozumiales tego co napisałem widze ze interpretujesz to jak nasza polska policja !!!!!!!  Poswiece czas i poszukam ci tego artykułu zebys już nie mowił czegoś czego nie wiesz i sie przy tym nie upierał.
Mozesz mi powedziec gdzie ja napisałem ze jak zrobimy szkode puszczają nas wolno owszem dostaniesz mandat zadnych puktów, ale poliscy OC nie  sprawdzaja bo tak stanowią przepisy i wlasnie wspominał nam taka sytuacje nie raz jako ciekawostkie i pouczenie. A jest tak dlatego ze w EU na rejestracjach maja nakleiki i po nich gliniarze poznaja ze jest ubezpieczony i ma przegląd ale dalej nie wnikaja i tu sie wkrada paradoks ze jak co do czego to zaplaciles tylko mandat i pojechales a komus skasowales auto.

Ostatnio edytowany przez Martin (2008-12-27 11:58:30)

Offline

 

#10 2008-12-27 15:10:57

Groszek

ELITE

3373209
Skąd: Łódź/Lipno
Zarejestrowany: 2007-07-17
Posty: 2007
Pojazd: Opel Vectra
WWW

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Na zachodzie nie egzekwuja ubezpieczen do wgladu bo masz waznosc tablic rejestracyjnych jak masz tablice nie wazna to znaczy ze nie masz ubezpieczenia a po stluczce z obcokrajowcem musisz brac od niego polise i spisac jej numer a oprocz tego wiadomo dane i miec osobisty podpis zgodny z tym jaki ma w paszporcie badz dowodzie osobistym dobrze tez miec nr dowodu badz dokumentu ktorym sie legitymuje wtedy nie powinno byc problemow z uzyskaniem pieniedzy od tamtych ubezpieczycieli

Offline

 

#11 2008-12-28 00:06:24

100P

ELITE

Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 2171
Pojazd: Citroen C3 PICASSO 1.6VTi

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

ramzi napisał:

100P a powiedz mi czy przepisy w sprawie współwłaścicieli pojazdów się jakoś zmieniły?

a więc tak. pytałem starszych o to i: każda firma jeśli chodzi o kwestie współwłaściciela może stanowić swoje wewnętrzne przepisy, bo ustawa nie podejmuje tego tematu i pozostawia to do uregulowania firmom. także w każdej może byc inaczej. jeśli chodzi o firme w której ubezpieczaja moi rodzice to:
- jeśli właścicielem jest osoba powyżej 25 lat a ty jesteś współwłaścicielem a nie masz 25 to nie bedą Ci zabierane zwyżki z tytułu wieku.
- jeśli włascicielem jest osoba poniżej 25 lat a ty wspólwłascicielem to niestety ale bedzie powiekszona opłata o zwyżkę z tytułu wieku.

są to od niedawna wprowadzone zmiany w firmie HDI Asekuracja, dawna- Samopomoc. W innych firmach może być inaczej.

Ostatnio edytowany przez 100P (2008-12-28 00:07:47)


http://images44.fotosik.pl/647/6630c9e5f3bdeebc.jpg
BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..........................

Offline

 

#12 2009-01-26 16:59:37

 Martin

ELITE

4116497
Skąd: CLI
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 4311
Pojazd: Renault Clio Sport III

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Kierowca, który uzbiera 24 punkty karne, nie straci od razu prawa jazdy - zapowiada "Gazeta Prawna". 
Kierowca taki najpierw zostanie wysłany na kurs reedukacyjny. Jednak później przez pięć lat będzie musiał uważać, by nie otrzymać ponownie 24 punktów karnych. Jeśli tak się stanie, to wówczas straci uprawnienie do kierowania autem. Takie rozwiązanie przewiduje projekt ustawy o kierujących pojazdami. Ministerstwo Infrastruktury chce też wprowadzić okres próbny dla młodych kierowców. Ma on trwać dwa lata. Kierowca, który w tym czasie popełni dwa wykroczenia, zostanie skierowany na kurs reedukacyjny, za trzecie straci prawo jazdy.

Offline

 

#13 2009-01-27 00:29:37

MAZAN

ELITE

577707
Skąd: Lipno
Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 1205
Pojazd: VW Bora 2.0

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

No też to słyszałem co Martin tu napisał.Cały czas trąbią o tym w tv.

Offline

 

#14 2009-01-27 11:45:32

100P

ELITE

Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 2171
Pojazd: Citroen C3 PICASSO 1.6VTi

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Martin- te przepisy już weszły w życie? czy to na razie tylko zamiary?


http://images44.fotosik.pl/647/6630c9e5f3bdeebc.jpg
BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..........................

Offline

 

#15 2009-01-27 15:32:53

 Martin

ELITE

4116497
Skąd: CLI
Zarejestrowany: 2007-07-22
Posty: 4311
Pojazd: Renault Clio Sport III

Re: PRZEPISY PRAWA A SAMOCHODY

Nie jeszcze nie weszły ale w poprawce do ustawy chca takie wprowadzić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora